понеділок, 26 листопада 2012 р.

Завершення проекту


Про результати проекту «Організація творчого колективу за участі молоді та дітей з особливими потребами на базі Народного дому с. Забужжя» розповіла бібліотекар Світлана Коляда. Протягом року тут проводили багато заходів – це державні свята, творчі огляди, зустрічі, літературні читання, куди залучали і неповносправних дітей та молодь. З ними працювали директор Народного дому Володимир Мисюта та художній керівник Юлія Мисюта. У рамках проекту було придбано ноутбук, шафу для одягу, столи та крісла для Народного дому. Програма «Бібліоміст» забезпечила сільську бібліотеку трьома комп'ютерами, принтером та сканером. Районна рада профінансувала доступ до мережі Інтернет та постійну оплату за нього. Це дозволило навчати, проводити тренінги для місцевих дітей і молоді, а також для тих, хто має інвалідність. Для них у Народному домі проводилась «Школа лідера». Окрім цього, позитивним результатом є розвиток волонтерства, лідерства та благодійництва серед місцевих школярів. Сокальська районна асоціація інвалідів щиро вдячна учням 811 класів ЗШ ІІІІ ступенів села Забужжя, директором якої є Ігор Гурський, які взяли активну участь у проекті.
«Проект завершився. Головне те, що діти здружилися, стали більш життєрадісними та щасливими. Тож будемо продовжувати нашу діяльність у цьому напрямку. Позитивним є те, що в Народному домі створені комфортні умови для відвідувачів та людей з обмежeними можливостями – збудовано зручний пандус, за що щиро дякуємо приватному підприємцю Володимиру Даньчаку», – підкреслила бібліотекар Світлана Коляда. 
Нещодавно пані Світлана спільно із Сокальською районною асоціацією інвалідів написала новий проект, який має назву «Промінь надії». Його визнали одним з кращих. І нині діти чекають на його фінансування за програмою «Бібліоміст».
Детальніше: http://golossokal.com.ua/cikavo/dlya-samorealizacii-nuzhna-pomoshh.html

Чому корисно читати книги?

Читання:
1. Розвиває мислення
Одне з важливих переваг читання книг – це той позитивний ефект, що воно допомагає розвивати на наше мислення. При читанні ми більше розмірковуємо, щоб зрозуміти ту чи іншу ідею твору.
2. Знижує стрес
В сучасному світі позбавлення від стресу – основна турбота багатьох людей. Багатство і ритміка мови має властивість заспокоювати психіку і позбавляти організм від стресу. Особливо допомагає в цьому читання якої-небудь фантастики перед сном.
3. Збільшує словниковий запас
Коли ви читаєте книги різних жанрів, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте в повсякденній мові. Якщо якесь слово вам незнайоме, зовсім не обов’язково шукати в словнику визначення. Іноді про значення терміна можна зрозуміти за змістом, укладеним в реченні. Читання допомагає не тільки в збільшенні словникового запасу, але і підвищує грамотність.
4. Захищає від хвороби Альцгеймера
За даними останніх досліджень, читання дійсно захищає від захворювання мозку. Коли ви читаєте, активність мозку збільшується, що позитивно позначається на його стані.
5. Надає впевненості
Читання книг робить нас більш впевненими. Коли в розмові ми демонструємо глибоке знання того чи іншого предмета, то мимоволі ведемо себе більш впевнено і зібрано. А визнання оточуючими ваших пізнань позитивно позначається на самооцінці.

6. Робить нас більш творчими
Креативні люди можуть генерувати відразу декілька відмінних ідей. Звідки їх можна взяти? З книг. Читаючи твір, ви можете почерпнути звідти масу ідей, які згодом втілити в життя.
7. Покращує сон
Якщо ви систематично будете читати перед сном, то незабаром організм звикне до цього, і тоді читання стане своєрідним сигналом, що говорить про швидкий відхід до сну. Таким чином ви не тільки поліпшите свій сон, а й вранці будете почувати себе бадьоріше.
8. Покращує мозкову активність
При читанні ми зазвичай уявляємо багато деталей: персонажів, їх одяг, оточуючі предмети. Також необхідно пам’ятати безліч речей, які потрібні для розуміння твору. Саме тому читання тренує пам’ять і логіку.
9. Покращує концентрацію
При читанні необхідно концентруватися на змісті твору, не відволікаючись на сторонні предмети. Цей навик дуже корисний при будь-якій іншій діяльності. Також читання книг розвиває об’єктивність і здатність приймати виважені рішення.

неділю, 25 листопада 2012 р.

Сучасна бібліотека


Що таке сучасна бібліотека?  Це комфортний, привітний, й обладнаний технічно інформаційний центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини.  Це також місце де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах для дітей і дорослих.  Такими центрами стають все більше бібліотек  в Україні.  Хочеш приємно здивуватися, відкривши цілком новий світ інформації, технологій, і спілкування?  Інтернет, книги, музика, цікаві події, неординарні особистості, і ще багато нових послуг – усе для тебе. Кваліфіковано.  Безкоштовно.

Шукай найближчу сучасну бібліотеку твого населеного пункту у списку.

Що може запропонувати сучасна бібліотека саме тобі?  На додачу до читання книжок, газет і журналів у бібліотеці ти зможеш безкоштовно:
  • Пройти курси комп’ютерної грамотності і здобути або покращити навички роботи з необхідними програмами та інтернетом;
  • Телефонувати рідним і друзям по Скайпу в інші міста та за кордон;
  • Ділитися фото, музикою, відео з друзями у соціальних мережах;
  • Отримати правову консультацію, зокрема, з питань пенсій, соціального захисту, трудової міграції тощо;
  • Знайти лікаря й організувати візит до потрібного медичного закладу (адреси, години прийому, порядок запису, що мати з собою, відгуки про лікаря та заклад від інших пацієнтів);
  • Вигідно продати врожай, а купити потрібне у господарстві дешевше, скориставшись електронними аграрними біржами;
  • Знайти оголошення про вакансії, навчитися грамотно складати резюме, подавати свою кандидатуру і проходити співбесіду;
  • Замовити квитки на літак, потяг, автобус, а також концерт у будь-якому куточку світу;
  • Влаштувати собі цікавий відпочинок й екскурсії;
  • Пограти в ігри з дітьми та влаштувати малюка до програми дитячого розвитку;
  • Купити через інтернет саме те, що тобі потрібно, і що недоступне у магазинах твого міста чи села;
  • Проводити різноманітні заходи (зустрічі, збори клубу за інтересами або громадського об’єднання) у комфортному приміщенні бібліотеки;
  • Виконувати домашні завдання і творчі проекти, користуватися електронними підручниками;
  • Навчитися танцювати, займатися йогою, знімати фільми, чи опанувати будь-яке інше заняття з групою однодумців;
  • Вивчити іноземну мову або перекласти текст за допомогою онлайнових словників і перекладачів, поспілкуватись з носіями мови у дискусійних клубах;
  • Прочитати новини свого регіону, країни, світу і висловити власну думку;
  • Ознайомитися з інформацією органів влади, прокоментувати владні ініціативи, і таким чином взяти участь у прийнятті важливих рішень.
Все ще асоціюєш бібліотеку лише з книжковим пилом?  Зустрінься з новими реаліями та зміни думку.  Майбутнє починається в сучасній бібліотеці!