Новини бібліотечного світу

Мічиган: підлітки ходять до бібліотеки погратися


У спробі привернути увагу підлітків бібліотекарі південно-східного Мічигану (США), забули про тишу й спокій і розпочали влаштовувати конкурси відеоігор. В Hіlls Publіc Lіbrary (м. Рочестер, США) на місяць приходить до 100 підлітків позмагатися в грі "Guіtar Hero". Раз на 2 тижні схожий конкурс влаштовують у бібліотеці Clіnton-Macomb Publіc Lіbrary. В Canton Publіc Lіbrary ось вже півроку грають в Nіntendo Wіі боулінг і "Super Smash Bros.".

Директор рочестерської бібліотеки Крістін Лінд Хейдж (Chrіstіne Lіnd Hage) говорить, що в наш час заманити підлітка в бібліотеку також немислимо, як зводити його в церкву. Тому вона й забиває книжкові полиці дисками з іграми. У бібліотеці їх нагромадилося трохи більше 1800. Диски дуже популярні. У день їх запитують до 1300 осіб.

Бібліотекарі не скаржаться. Підліткам нововведення теж по душі: вони весело проводять час і знаходять собі нових друзів. 



Експерти закликають до більш активного оцифрування творів європейського культурного спадку


Так званий «Комітет мудреців» (Comit? des sages) щодо питань оцифрування творів європейського культурного спадку презентував доповідь, у який закликав до більш активної роботи щодо цифрового збереження та розміщення творів європейського культурного спадку.

Доповідь під назвою «Нове Відродження» (The New Renaissance) закликає до низки пріоритетних дій. По-перше, експерти закликають перетворити інтернет-бібліотеку Europeana на головний ресурс для онлайн-збереження європейського культурного спадку. Держави ЄС мають забезпечити розміщення всіх матеріалів, оцифрованих за державні та суспільні кошти, на порталі цієї інтернет-бібліотеки. Крім того, вони мають до 2016 року оцифрувати та запропонувати бібліотеці Europeana всі головні шедеври, які перебувають у їхніх державних колекціях.

Експерти також закликають до відкриття онлайн-доступу до тих творів, які захищені авторським правом, але вже не перебувають у комерційному обігу. Згідно з пропозицією, володарі авторських прав діставатимуть за це певну винагороду.

Крім того, Комітет закликає істотно підвищити фінансування програм оцифрування творів. Він нагадує, що коштів, які витрачаються на побудову 100 кілометрів дороги, буде достатньо для оцифрування 16% всіх книг, які перебувають в бібліотеках ЄС, а також для оцифрування всіх аудіо-записів, які перебувають у культурних інституціях держав-членів ЄС.

Нагадаємо, що «Комітет мудреців» було створено у квітні 2010 року з метою більш глибокого осмислення перспектив оцифрування творів європейського культурного спадку. До Комітету входять француз Моріс Леві (керівник великої рекламно-комунікаційної компанії Publicis), німкеня Елізабет Ніґґерманн (генеральний директор Національної бібліотеки Німеччини та голова Фундації бібліотеки Europeana) та бельгієць Жак де Декер (письменник та постійний секретар бельгійської Королівської академії французької мови та літератури).

Нагадаємо також, що нині Europeana пропонує доступ до понад 15 мільйонів оцифрованих книг, карт, фотографій, кінострічок, картин та музичних записів.